درباره محمدرضا حسینا

محمدرضا حسینا (Mohammad Reza Hosseina؛ زاده 18 مرداد ماه 1372 در مشهد) بازرگان و کارآفرین ایرانی، رئیس مجمع فعالین اقتصادی کشور، کارآفرین جوان نمونه سال 1400، عضو هیأت مدیره کانون کارآفرینان جوان، عضو اتاق بازرگانی ایران و ترکمنستان و رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری شمس می ­باشد.

حسینا از کودکی با علاقه و پشتکار فراوانی که داشت، از ساخت تزئینات چوبی دست ساز شروع کرده و از دستفروشی به کارخانه داری رسید.

او هم اکنون ریاست مجمع فعالین اقتصادی کشور را برعهده دارد و از افراد شاخص حوزه صنعت و اقتصاد کشور محسوب می شود.

به گفته حسینا انسان از هیچ چیزی نباید بترسد و با توجه به اینکه آدمی تنها یک بار فرصت زندگی دارد، بایستی ریسک پذیر بوده و نهایت تلاش خود را برای رشد و پیشرفت بکار برده و از فرصتی که دارد به بهترین شکل استفاده نماید. به عقیده وی انسان باید سختی ها را تحمل کرده و از صبح تا شب در راستای رسیدن به اهداف خود تلاش کند.

حسینا می گوید: «دانشگاه اصلی کسب و کار، بازار است و کسی که قصد یادگیری تجارت و کاسبی را دارد باید از شاگردی در حجره ها و مغازه ها شروع کند» و این اصول اساسی کسب و کار و تجارت است.

در اواخر سال 1397 حسینا که بخشی از نیاز کشور به محصولات روشنایی را وارد می­کرد، با توجه به مشاهده نیازمندی کشور به تولید این محصولات، تصمیم به احداث کارخانه تولید لامپ و چراغ های LED در داخل ایران نمود تا بتواند بخشی از نیاز کشور را تامین و در جهت اشتغال آفرینی و رشد صنعت کشور خدمت نماید.

او در ابتدا با اجاره یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی چناران، تولید محصولات روشنایی را شروع و با موفقیتی که در ارائه این محصولات به بازار داشت، توانست از محل فروش محصولات خود، آن کارخانه را خریداری و توسعه دهد.

اکنون آقای محمدرضا حسینا، مالک و مدیرعامل شرکت صنعتی شهنور شمس، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لامپ و چراغ LED در ایران، واقع در شهرک صنعتی چناران می­باشد.

وی با واردات پیشرفته ترین ماشین آلات صنعتی و استقرار آنها در شرکت صنعتی شهنور شمس، با استفاده از آخرین فناوری های روز دنیا، اقدام به تولید انبوه با کیفیت ترین محصولات لامپ و چراغ LED در ایران نموده است.

شرکت شهنور شمس اکنون با تولید محصولات روشنایی به میزان 5 میلیون قطعه در سال، توانسته بخشی از نیاز داخلی کشور را تأمین کرده و بخشی از محصولات خود را نیز به کشورهای عراق و افغانستان صادر نماید.